2:0
(0:0, 0:0, 2:0)

Junioři zahájili přípravu vítězně, Mountfieldu nedovolili vstřelit branku

01.08.2017 / Tomáš Lysý

Junioři Dukly nastoupili k prvnímu přípravnému utkání doma proti královehradeckému Mountfieldu a více jak dvě třetiny se oba celky marně snažily vstřelit soupeři branku. Jako první změnil skóre padesát vteřin po začátku třetí třetiny Slavomír Kadleček a jeho gól nakonec vítězný, jelikož Richard Peschout v závěru úspěšně mířil do prázdné klece. Protože Daniel Šťastný v domácí kleci pochytal téměř čtyřicet střel hostí, zvítězila Jihlava s čistým štítem - 2:0.
01.08.2017 18:15, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

HC Dukla Jihlava

Šťastný - Vála, Pospíchal, Hrabaň, Pražák, Srnský, Krtek, Havelka - Strnad, Adam, Peschout - Donda, Kadleček, Norris - Jindra, Waller, Hrbatý - Strnad, Hendrych
2

Mountfield HK

Kouba (30. Bartozel) - Jonáš, Hroudný, Kinčl, Muška, J. Moník, Pohl, Lelek - Hidveghy, Matouš, Hejna - Řepík, Pažourek, F. Moník - Mašín, Matějček, Hašek - Chalupa, Hnik, Jirásek
0
Branky a nahrávky: 41. Kadleček (Strnad, Hrabaň), 60. Peschout (Strnad, Adam). Rozhodčí: Kotlík - Čurilla, G. Havelka. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 34. Střely na branku: 25:39. Průběh utkání: 2:0.

Průběh utkání

Ohlasy trenérů

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Když pomineme výsledek, tak vzhledem k tomu, že se jednalo o náš první přípravný zápas, nebyl výkon ideální a takový, jaký bychom si představovali. Ale ukázal nám spoustu věcí. Ať dobrých, které během utkání fungovaly, nebo špatných, na nichž budeme muset pracovat. Kluky jsme za výkon pochválili. Snažili se, bruslili, plnili to, co jsme po nich chtěli - žádné systémové věci, ale aby jezdili nahoru-dolu a snažili se hrát aktivně. Co se týče obranného pásma a forčekingu, trénujeme ho dva dny a je jasné, že vše ještě nemůže fungovat, jak bychom si představovali, byť se to kluci snažili plnit. Se zápasem jsem spokojení. Pro kluky je asi dobře, že se hned na začátku přípravy vyhrálo, ale výsledek pro nás není až tak důležitý.