6:1
(2:0, 4:1, 0:0)

Junioři třetí výhru v přípravě nepřidali, prohráli na ledě Motoru

09.08.2017 / Denisa Józsová

Třetí přípravný zápas se juniorce Dukly příliš nepovedl. Po první třetině prohrávala Dukla o dvě branky, když se domácí prosadili nejprve v oslabení a poté při přesilovce. Před polovinou utkání už vedl Motor o čtyři branky. Jihlavští krátce poté snížili zásluhou gólu Lukáše Jindry v početní výhodě, ale další přesné trefy již nepřidali. Naopak Jihočeši znovu skórovali v oslabení a ještě před druhou přestávkou uzavřel Lukáš Matys svým druhým gólem v utkání na konečných 6:1.
09.08.2017, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Svoboda (od 32. Březina) – Dudáček, Doktor, Rákosník, Dosek, Brabec, Grauer – Rolínek, Daničišin, Tejko, Beránek, Toman, Káník, Bláha, Matys, Prášek, Kronus, Kouba
6

HC Dukla Jihlava

Šťastný (od 30. Juda) – Srnský, Havelka, Vála, Pražák, Mareš, Krtek, Hrabaň – Peschout, Adam, Jindra, Donda, Kadleček, M. Strnad, Waller, Slabý, Hrbatý, Mejzlík, K. Strnad
1
Branky a nahrávky: 8. Beránek (Dosek), 13. Dudáček (Doktor), 27. Grauer (Dančišin), 28. Dančišin (Tejko), 35. Matys (Grauer), 39. Matys (Kouba, Grauer) – 32. Jindra (Kadleček, Pražák). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Průběh utkání

Budějovičtí vlétli do zápasu ve velkém stylu. Již od prvního písknutí svého soupeře přehrávali a moc mu nepůjčovali puk. Jihočeši také skórovali jako první. V početní nevýhodě všem ujel Martin Beránek, který bekhendovým zakončením překonal Šťastného v bráně. Krátce nato hráli domácí hokejisté přesilovou hru a skórovali znovu. Doktor viděl na modré volného Daniela Dudáčka, který propálil vše, co mu stálo v cestě. České Budějovice měly dále více ze hry, ale další gól v první třetině nevstřelily. Do kabin tak šly s vedením o dva góly.

Druhá třetina nabídla svižný hokej, ve kterém padlo hned pět gólů! Tejkova střela ještě brankou neskončila, ale akce o chvíli později už ano, když se radoval jeho spoluhráč. V signalizované výhodě se prosadil Pavel Grauer. Jihočeši si zahráli početní výhodu a vstřelili další gól. Milan Dančišin nabídnutou šancí nepohrdl a Motor rázem vedl o čtyři branky.

Poté si Budějovičtí zahráli další oslabení, ale tentokrát inkasovali. Puk se od jednoho z domácích hráčů odrazil k Lukáši Jindrovi, jenž dostal kotouč do sítě. Po tomto gólu se měnili brankáři na domácí straně a do svatyně se postavil Březina. V té době měla Jihlava své gólmany již vystřídané, v zápase pokračoval Juda. Domácí hráči stihli dát ještě dva góly. Jeden z nich opět v oslabení, kdy Lukáš Matys byl sám před Judou a z blízka se nemýlil. Poslední gól padl na konci druhé části, kdy Kronus bojoval o puk jako lev a snaha se Jihočechům vyplatila. Grauer našel volného Lukáše Matyse, který poslal svou ránu do růžku jihlavské branky. Po druhé třetině tak vedli domácí o pět gólů - 6:1.

Ve třetí třetině úroveň zápasu trochu klesla. Utkání se spíše jen dohrávalo a k vidění nebylo mnoho vyložených šancí. Když už si nějakou jeden z týmů připravil, ztroskotal na brankáři, kteří pro třetí část branky uzavřeli.

Ohlasy trenérů

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Zápas nás tak trošku donutil vystřízlivět z minulého týdne, kdy jsme během dvou zápasů nedostali ani gól. Měli jsme hodně špatný vstup do utkání. Prvních třináct minut jsme se vůbec k ničemu nedostali a Budějovice vstřelily dva góly. Byly aktivnější, lépe bruslily a to trvalo celé dvě třetiny. Ve třetí části domácí trošku přestali hrát, tak se zápas trošku vyrovnal. Ale jinak byl zápas z naší strany opravdu špatný. Ať už pohybem nebo nějakými systémovými věcmi, které jsme vůbec nedodržovali. Na druhou stranu jsme za takový zápas rádi, že přišel nyní a ukázal, co nám nešlo. Pozitivních věcí totiž bylo v naší hře hodně málo.