3:5
(3:3, 0:2, 0:0)

Mladší dorostenci dovezli tři body ze Žďáru

16.09.2017 / Tomáš Masař

V sobotu v pravé poledne rozehráli svou partii mladší dorostenci Žďáru a Jihlavy. První třetina byla velmi bohatá na branky, padlo jich šest, z toho tři na každé straně. Třemi góly se za Duklu prezentoval Tomáš Chlubna. Ve druhé části hosté rozhodli o své výhře, když přidali dvě branky, domácí už přesně nemířili. V poslední dvacetiminutovce už k vidění branka nebyla. Dukla si tak ze Žďáru nad Sázavou veze tři body po výhře 5:3.
16.09.2017, ELIOD extraliga mladšího dorostu - 3. kolo

SKLH Žďár nad Sázavou

Vít (38. Sivák, 41. Vít) – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Bačo, Doležal, Puczek, Bednář
3

HC Dukla Jihlava

Krejčí (16. Maláč) – Moravec, Sapík, Brož, Winkler, Chvátal, Vranka – Dýcková, Mihulka, Chlubna, Augusta, Zdarsa, Menšík, Čermák, Havel, Kochrda, Polodna
5
Branky a nahrávky: 12. Putz, 12. Bačo (Malenovský, Štola), 16. Konečný (Grauer) – 11. Chlubna (Moravec, Menšík), 14. Chlubna (Čermák), 16. Chlubna (Čermák, Menšík), 21. Mihulka (Čermák, Sapík), 33. Havel (Čermák). Rozhodčí: Sofka - Šustr, Husák. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 88. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

Průběh utkání

Hosté vstoupili do utkání s chutí a na začátku první třetiny byli aktivnější. Domácím se sice postupně podařilo vyrovnat hru, přesto se z první branky radoval tým z Jihlavy. V 11. minutě vymetl horní roh Vítovy svatyně hostující Tomáš Chlubna - 0:1. O necelou minutu později však z pěkné individuální akce vyrovnal domácí David Putz - 1:1. A jen o pár vteřin později bylo na žďárské střídačce ještě veseleji. Po nahrávkách Štoly a Malenovského se před brankou prosadil Robert Bačo - 2:1. Z vedení se mladé Plameny však neradovaly dlouhu, ve 14. minutě v přesilovce skóroval aktivní Tomáš Chlubna - 2:2. V 16. minutě poslal domácí opět do vedení Jakub Konečný po přihrávce Jakuba Grauera - 3:2. Po třetí brance ve své síti byl odvolán hostující gólman Krejčí, kterého v brance nahradil Maláč. Jen o dvacet vteřin později se znovu prosadil, opět v početní výhodě, jihlavský Tomáš Chlubna, díky jehož hattricku se šlo do kabin za smírného stavu - 3:3.

Do druhé třetiny lépe vstoupila Jihlava, hned v 21. minutě se prosadil David Mihulka, kterého krásně uvolnil Patrik Čermák a hostující útočník už měl snadnou úlohu a bez problémů překonal domácího brankáře - 3:4. Domácí se následně snažili soupeře zatlačit, ale Matas ani Adámek hostujícího Maláče nepřekonali. Naopak jihlavským útočníkům se podařilo krátce po polovině zápasu znovu prosadit, když po pěkné Čermákově nahrávce z před brankového prostoru skóroval Marián Havel - 3:5. Ani jednomu týmu už se do konce třetiny skórovat nepodařilo a do kabin tak odcházela s dvougólovým vedením Jihlava.

Třetí třetinu začali domácí nešťastně, když hned po čtrnácti vteřinách odešel na trestnou lavici domácí Konečný. Oslabení se mladým Plamenům podařilo přečkat bez větších problémů a postupně začali na ledě přebírat aktivitu, hostujícího Maláče se jim však stále nedařilo překonat. S postupem času aktivita domácích rostla, ale ani agilní Putz, ani Puczek a Bačo v solidních šancích nedokázali rozvlnit síť za jihlavským gólmanem. Závěrečný tlak Žďáru pak svým vyloučením částečně otupil Puczek a Jihlava si již závěr zápasu pohlídala a dovedla utkání k vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Já si myslím, že první třetina byla hodně divoká, kdy se to tam střídalo na obou stranách. Nevím čím to bylo, naši kluci byli dnes trochu nervózní z toho zápasu a bylo to vidět. Byla to taková trma vrma, občas holomajzna. Žďár podal výborný výkon. Samozřejmě jsme věděli, že to bude těžké utkání, obě družstva hrála urputně a my jsme dnes byli šťastnější v koncovce.

Jiří Šejba (SKLH Žďár nad Sázavou): My jsme vstoupili do utkání na tři útoky, ale hodně nás srážely vyloučení. Na začátku jsme měli hodně vyloučených, Jihlava tak dostala tři přesilovky v první třetině a nám pak docházeli síly. Zkusili jsme to nějak přeorganizovat a třetí třetinu jsme byli jasně lepší jak Jihlava, ale chybělo nám trochu štěstí, prostě nám tam ten gól nepadl a dopadlo to tak, jak to dopadlo.