4:5sn
(1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)

Junioři sice stáhli tříbrankové manko, Energii nakonec podlehli až v nájezdech

17.11.2017 / Tomáš Kalas

První třetina nabídla velmi rychlou hru a strhující tempo z obou stran. Byla to především Dukla, která měla šance na góly, první však skórovali hosté z hole Davídka. Domácí kontrovali o 17 sekund později díky Marešovi. To ale nebylo vše, za půl minuty proměnil svůj únik Petrov a Vary opět vedly. Druhá třetina měla o poznání klidnější tempo i méně šancí, hosté šli do dvougólového trháku zásluhou Pastyříka, jehož nahození srazil do domácí sítě Krtek. To od hostů nebylo vše, neboť v 34. minutě přidal další gól Bečka po zachycení vyhození z pásma. Za domácí snížil o 4 minuty později Heinrich a ve druhé třetině tak padlo stejné množství gólů, jako v té první. Třetí třetina byla již vyrovnaná a ostřejší, než dvě předchozí, domácí se nevzdali a dokázali srovnat díky Davidu Čermákovi. Domácí mohli zápas úplně otočit, jenže přečíslení 3 na 1 nedopadlo gólově. V prodloužení byly lepší Vary, ani jednu šanci neproměnili. Nájezdy zvládli lépe hosté a zásluhou Davídka si odváží dva body po výhře 5:4 po nájezdech.
17.11.2017 12:00, DHL extraliga juniorů - 17. kolo

HC Dukla Jihlava

Šťastný – Mareš, Pospíchal, Krtek, Srnský, Rašín, Vála – Mejzlík, Heinrich, Čermák – Peschout, Adam, Jindra – Donda, Kadleček, Strnad – Hrbatý
4

HC Energie Karlovy Vary

Grančarov – Vodička, Hrůša, Pajk, Brabec, Vápeník, Přibyl, Kala – Hotěk, Janata, Tlačil – Pastyřík, Procházka, Horký – Petrov, Bečka, Davídek – Šála, Halberštát, Prošek
5
Branky a nahrávky: 18. Mareš (Čermák), 37. Heinrich (Čermák, Mejzlík), 44. Čermák (Mareš, Adam), 50. Čermák (Pospíchal) – 18. Davídek (Janata, Hotěk), 19. Petrov (Bečka), 26. Pastyřík, 34. Bečka (Vodička, Tlačil), rozh. náj. Davídek. Rozhodčí: Pokorný – Reich, Roupec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 49:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 4:4, 4:5.

Průběh utkání

Utkání obou týmů začalo ve velkém tempu a rychlosti. Od první minuty byla Dukla velmi aktivní. Ve 2. minutě si vytvořila Jihlava první šanci, Čermák se dostal před Grančarova, jenže nezakončil ideálně. 4. minuta přinesla další šanci na dukelském ledě. Osamocený Peschout ale nedokázal překonat Grančarova. První vyloučení na straně Energie ale mohlo paradoxně poslat do vedení hosty. Přečíslení Halberštáta a Šály skončilo na Šťastném. Hra pokračovala ve velmi rychlém tempu, v 10. minutě spálil Karlovarští další šanci, jeden z hostí obral o puk Krtka, nadvakrát však Šťastného nepřekonal. I Jihlava měla své šance, na začátku 16. minuty se opět Čermák dostal do úniku, Grančarov ho však skvěle vychytal, stejně jako dorážku Heinricha. Trest za zahozenou šanci přišel poměrně záhy na karlovarské straně. Po přihrávce od Janaty se z otočky prosadil Milan Davídek. Trvalo však jenom 17 sekund přesně, než Dukla vyrovnala. Po vyhraném buly přihrál křižným pasem Čermák na Mareše a ten z první srovnal. Gólově to však nebylo vše. Po chybě domácích ve středním pásmu předložil Bečka kotouč Daniilu Petrovovi, který střelou mezi betony vrátil Energii vedení.

Druhá část byla opatrnější než ta první, první velká šance přišla až v 27. minutě. Ještě před ní si Pastyříkovo nahození do branky srazil domácí Krtek, a Marek Pastyřík se stal střelcem třetího gólu. V 28. minutě ale mohla zase Jihlava rychle srovnat, a gól dala, jenže sudí Pokorný odmítl uznat trefu kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra pokračovala spíše opatrným tempem, ale další šance, což bylo vyhození puku v 34. minutě, které zachytil Tlačil a ve spolupráci s Vodičkou nahrál na Jana Bečku, skončila gólem. Jihlava si pak v jedné minutě vytvořila dvě šance, nejprve obtočení Peschouta okolo brány a poté krásná souhra první lajny, kterou zakončil po Mejzlíkově nahrávce víceméně do prázdné Aleš Heinrich, Jihlava tak snížila na 2:4.

Do třetí třetiny šla Jihlava s cílem stáhnout dvoubrankové manko. Svůj cíl ukázala v 42. minutě, kdy po úniku Peschouta vyvolala neskutečný závar před hostující brankou, hostující obrana však vše dokázala ubránit. Dukla dostala záhy přesilovku 5 na 3, která trvala minutu a tři sekundy a dokázala ji proměnit. Střela Mareše od modré sice nebyla ta nejlepší, na správném místě stál David Čermák, který překonal bezmocného Grančarova. Bylo to již tak jenom o jedinou trefu. V polovině třetí třetiny dokázala i Jihlava srovnat, tato situace vyvolala zlobu na hostující střídačce. V rohu totiž zůstal ležet hostující Vápeník, hra ale pokračovala pasem na Pospíchala, který našel Davida Čermáka, domácí útočník zaznamenal pak druhý gól pro sebe. Tři minuty před koncem mohli domácí dovršit obrat, Heinrich dostal v kombinaci krásný pas od Mejzlíka, na Heinricha zívala prázdná brána, Heinrich ale absolutně tuto střelu zazdil.

Prodloužení sehrála rozhodně lépe Energie, dvakrát byl v úniku Procházka, ani jeden ale nedal, osm sekund před koncem pak mohl utkání rozseknout Janata, sám před Šťastným selhal. Šlo se tak na nájezdy, kde v první sérii proměnil jak Mareš, tak Tlačil, druhá série patřila Bečkovi a jeho Forsbergu. Další trefu přidal Heinrich až v 5. sérii a utkání se tak prodloužilo o dvě série, v té sedmé rozhodl Milan Davídek, Jihlava tak svůj obrat do konce nedotáhla.