Junioři ve Vítkovicích nezvládli hru v oslabení, inkasovali při ní čtyři branky

15.12.2017 / Tomáš Lysý

V pátek odehráli jihlavští junioři další mitrovský duel, tentokráte je čekal zápas ve Vítkovicích. Po první třetině vedli hosté 1:0, když se ve vlastním oslabení prosadil Richard Peschout. Domácí ve druhé části vývoj zápasu otočili, když se jim povedlo využít tři přesilové hry. Na rozdíl jedné branky snížil Adam Najman. Vítkovice ale ve třetí třetině navýšili náskok opět zásluhou využité přesilovky. Jiskru naděje na bodový zisk zažehnul při hře bez brankáře David Čermák, ale více již hráči Dukly nestihli. Vítkovice porazily Jihlavu těsně 4:3.
15.12.2017 17:00, DHL extraliga juniorů - 25. kolo

HC Vítkovice Ridera

Daňa – Krenželok, Kunc, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek, Kučera – Blaško, Peterka, Baláž, Konečný, Spratek, Raška, Beránek, Fridrich, Toman

Šťastný – Mareš, Rašín, Srnský, Váňa, Trávník, Krtek, Vála – Najman, Jindra, Adam, Heinrich, Donda, Mejzlík, Hrbatý, Strnad, Slabý, Peschout, Čermák, Vala
Branky a nahrávky: 24. Baláž (Zdeněk, Toman), 28. Spratek (Raška, Štěpánek), 29. Baláž (Toman, Blaško), 50. Blaško (Raška, Spratek) – 15. Peschout (Srnský), 38. Najman (Vala), 59. Čermák (Vála, Mejzlík). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Průběh utkání

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Doplatili jsme na nedisciplinovanost. Byli jsme šestkrát vyloučení, paradoxně z prvního oslabení jsme dokázali ujet a dát gól. Ale potom Vítkovice využily čtyři přesilovky a to zápas rozhodlo. Na konci jsme dokázali korigovat při power-play, ale pak už se nám nepodařilo vyrovnat. Soupeř vyhrál zaslouženě.