4:2
(1:2, 3:0, 0:0)

Starší dorost výborně otočil zápas s tabulkovým sousedem z Vítkovic

07.02.2018 / Tomáš Lysý

Tři body! Takový byl cíl staršího dorostu Dukly, který do sestavy znovu přivítal Adama Najmana s Tomášem Valou, kteří v předešlých týdnech výrazně pomáhali juniorům k nakonec neúspěšnému postupu do play-off. Jihlava se dostala do vedení v 11. minutě zásluhou šikovnosti Miroslava Judy, ale Slezané ještě do přestávky otočili stav. Druhá třetina však byla plně v režii Dukly. Po 66 vteřinách srovnal mladší dorostenec Tomáš Chlubna, o pět minut později se prosadil Tomáš Vala a týž hráč stanovil skóre po druhé třetině na 4:2. Ve třetí dvacetiminutovce si tým kouče Štěpána Moravce náskok pohlídal a bodově se dotáhl na svého soupeře, který je na 11. místě.
07.02.2018 18:00, Extraliga staršího dorostu - 26. kolo

HC Dukla Jihlava

Juřička – Křišta, Piskač, Veleba, Smolko, Kratochvíl, Marek, Zvěřina, Rašín – Brož, Vala, Chlubna, Čermák, Zadražil, Krajíček, Najman, Filip, Juda, Pigl, Menšík, Svoboda
4

HC Vítkovice Ridera

Malík – Kunc, Vacula, Smolka, Cubo, Raška, Zapletal – Potočný, Věntus, Konečný, Kylnar, Bernovský, Beránek, Kadula, Ivan, Fridrich, Lednický
2
Branky a nahrávky: 11. Juda (Zvěřina), 22. Chlubna (Krajíček, Čermák), 27. Vala (Menšík, Najman), 39. Vala (Najman, Menšík) – 14. Kylnar (Bernovský, Lednický), 18. Konečný (Fridrich, Beránek). Rozhodčí: Vrba - Czubaj, Kříž. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 28:17. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Průběh utkání

Ohlasy trenérů

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Dnes musím tým pochválit za zodpovědný výkon. V první třetině soupeř potrestal naše oslabení, nicméně ve hře pět na pět jsme měli šance na vyrovnání. Je dobře, že jsme dokázali vyrovnat hned na začátku druhé třetiny a vzápětí skóre otočit. Hráči dnes utkání do jednoho odmakali, na druhou stranu si musíme přiznat, že se sestavou, kterou jsme dnes měli k dispozici, by se prohrávat nemělo. Do kabiny patří pochvala!