HC Dukla Jihlava – Archiv – Archiv článků
International Sports School

Oficiální zápas IIHS 2017 vyhráli Blue Lightnings a opanovali tak všech pět utkání. Kemp bude uzavřen poslední červencovou sobotu

Čtyři klasické zápasy na letošní Mezinárodní česko-finské hokejové škole se staly kořistí Blue Lightnings a tým vedený koučem Jakubem Vencem a Mattim Rantou zvítězil i v Oficiálním utkání IIHS 2017. Již v polovině první třetiny vedli Blues o tři góly, ovšem Whites ještě před odchodem do kabin snížili na rozdíl jedné branky. Ve druhé části však Lightnings odskočili na čtyři branky a nemuselo jim vadit soupeřovo snížení. Třetí dvacetiminutovka skončila smírně 1:1, takže celkové skóre zápasu bylo 7:4 ve prospěch Blue Lightnings. Sedmý ročník česko-finského kempu bude slavnostně zakončen v sobotu 29.7. v Kině Dukla.

Pátý a šestý den hokejovky přinesl opět výhry Blue Lightnings, proběhly také testy na ledě a na suchu

Ačkoliv se zdá, že program Mezinárodní česko-finské hokejové školy je víceméně stejný a neměnný, najdou se odlišnosti. Jednou z nich je i náplň dopoledních dvoufázových tréninků. Zatímco pátý den byl klasický, o den později ve čtvrtek 27. července proběhly testy na suchu a na ledě. Hokejisty čekalo rovnoměrně rozdělených osm cvičení. Co se nemění, jsou vítězství Blue Lightnings. Ti zaznamenali ve třetím utkání těsnou výhru 4:3, aby se ve čtvrtém zápase radovali jasně 5:0. V pátek 28.7. přijde poslední „celý“ den IIHS s hlavním vrcholem – oficiálním zápasem. Jeho úvodní buly bude vhozeno v pátek 28. července v 16 hodin na Horáckém zimním stadionu.

Po práci přichází zábava, i v tomto duchu se nese IIHS. Odpoledne čtvrtého dne bylo vyhrazeno teambuildingu

Přesně v polovině Mezinárodní česko-finské hokejové školy přišel na řadu odpočinek. Přesněji řečeno v druhé polovině dne. Po dopoledních dvoufázových trénincích, obědu a klidu na lůžku nepřišel na řadu další zápas, ovšem společně strávené hokejovo-florbalové odpoledne v podání Teambuildingu. Všichni účastníci kempu vytvořili osm desetičlenných česko-finských družstev a soutěžili o co nejlepší výsledky na osmi stanovištích. Trenéři mezitím navštívili seminář uznávaného trenéra a hokejového odborníka Mariána Jelínka, bývalého osobního kouče Jaromíra Jágra. Ve středu 26. července pokračuje Česko-finský kemp tradičním programem.

Česko-finskou hokejovou školu navštívila dvě velká hokejová jména. Výhru opět slavili Blue Lightnings

Druhý den Mezinárodní česko-finské hokejové školy měl pořádně natřískaný program. Vše začalo už před devátou hodinou, kdy byl mladým hokejistům představen František Musil. Mnohem větší překvapení ve tvářích hráčů nastalo, když jim bylo sděleno, že obránce s více než 800 starty v NHL s nimi absolvuje obě tréninkové jednotky. Během tréninků byl čas i na slavností část, v sídle Kraje Vysočina byli slavnostně přivítání finští rodinní příslušníci a část realizačního týmu. Odpoledne přišel na řadu zápas a Blue Lightnings si připsali další výhru, tentokrát v poměru 9:6. Ceny pro nejlepší hráče předával další hokejový pojem, trenér gólmanů Petr Jaroš.

První celý den na Mezinárodní hokejové škole byl zakončen zápasem, který ovládli Blue Lightnings

Po úvodním „půldni“ International Ice Hockey School (IIHS) mohli hráči a realizační tým očekávat klasický a osvědčený program. Ten již tradičně zahrnuje dopolední dvoufázové tréninky. Zatímco jeden tým byl na ledě, druhý na suchu a naopak. Po obědě a krátké pauze přišlo na řadu focení IIHS, každý hráč se opět může těšit na vlastní kartičku a společné foto. Odpoledne přišel na řadu vrchol prvního dne v podobě úvodního zápasu česko-finského kempu, ve kterém byli úspěšnější Blue Lightnings Ti pod dohledem gólmana NHL Davida Ritticha porazili White Rangers 5:3.

Dvoufázové tréninky, zápas, tvrdá práce, ale i odpočinek. To je týdenní program na IIHS

Brány sedmého ročníku Mezinárodní česko-finské hokejové školy, potřetí spolu s florbalisty pod hlavičkou Mezinárodní sportovní školy, se otevírají. Projekt začne již v sobotu 22. července 2017 v Kině Dukla a hned tento den čeká hráče odpolední dvoufázový trénink. Poté se najede na osvědčený program – dopolední dvoufázové tréninky, odpoledne zápas. Čas je ale i na odpočinek, účastníci International Sports School se mohou těšit na novinku v podobě Teambuldingu. Pro trenéry je připraven Seminář Mariána Jelínka, na který jsou zvaní také rodiče. Kemp bude oficiálně ukončen 29.7.2017 znovu v Kině Dukla. „Už vím, co mohu od jednotlivých dnů čekat. Zároveň vím, co čekat od lidí, kteří se kolem kempu pohybují. Je to pro mě přínosem a těším se,“ hlásí Jakub Venc, hlavní trenér hokejové části kempu. Takřka podobný program mají i florbalisté.

Partnerům Mezinárodní sportovní školy patří velké poděkování, bez jejich podpory by se projekt nemohl uskutečnit

Letošní třetí ročník Mezinárodní sportovní školy, která zahrnuje v pořadí sedmé konání Mezinárodní česko-finské hokejové školy a třetí pokračování Mezinárodní česko-finské florbalové školy a Česko-finského kempu rozhodčích, se uskuteční od 22. do 29. července 2017. Tyto projekty jsou osvědčené, chválené a mají stále se zvyšující prestiž. Velké poděkování proto náleží Kraji Vysočina jako hlavnímu partnerovi akce a dalším stabilním a novým partnerům, bez kterých by se Mezinárodní sportovní škola nemohl a uskutečnit.

Oficiálním vozem Mezinárodní sportovní školy je sportovní automobil Kia pro_cee´d GT

Sedmý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy (IIHS), nyní již třetí rok spolu s florbalisty a rozhodčími pod hlavičkou Mezinárodní sportovní školy (International Sports School), má svůj oficiální vůz. Je jím Kia pro_cee’d GT od společnosti Autocentrum BUPI s.r.o. Bílý sportovní automobil s reklamou a International Sports School 2017 se již několik týdnů prohání silnicemi na Vysočině. Před startem sportovní školy, v jejím průběhu a krátce po skončení kempu bude k dispozici realizačnímu štábu celého kempu.

Nominace hráčů na česko-finskou hokejovou školu je známá, zastoupení má sedm klubů z Vysočiny

Hned sedm hokejových klubů z Vysočiny se může pyšnit, že má ve svých mládežnických výběrech reprezentanta pro sedmý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy. Slovo reprezentant je na místě, jelikož hráči jsou nominovaní pouze dle výkonnosti a jejich účast na česko-finském kempu si nelze nijak nárokovat, ani finančně. Ze sedmadvacítky českých hokejistů má největší zastoupení Horácká Slavia Třebíč. „Celou akci zaštiťuje Dukla Jihlava. Nominace je složená ze sedmi klubů a největší zastoupení má Třebíč. Rivalita mezi Duklou a Horáckou Slavií nás nezajímá. Jestliže je ročník hráčů 2004 v Třebíči silnější než v Jihlavě, tak mají její hráči větší zastoupení než Dukla nebo jiné týmy,“ upozorňuje Bedřich Ščerban, jednatel Dukly a hlavní manažer kempu.

Do zahájení Mezinárodní sportovní školy zbývají dva týdny. Celý projekt zaštiťuje hokejisty, florbalisty, kemp rozhodčích a semináře

V dobrých a úspěšných projektech se má pokračovat. Nejinak tomu je i s Mezinárodní česko-finskou sportovní školou. Akce, která se v prvních čtyřech letech týkala pouze hokejistů, přibrala za poslední dva roky také florbalisty a rozhodčí. Letos se tak bude pořádat sedmý ročník hokejového kempu a třetí ročníky kempu florbalistů a rozhodčích. „Hokejový kemp představuji v sídle Kraje Vysočina již posedmé a jsem za to moc rád. V době, kdy tento projekt vznikal, jsem si nebyl jistý, zda je životaschopný a přinese to, co potřebujeme. Projekt ale předčil naše očekávání a splňuje všechno to, co jsme si předsevzali,“ sděluje Bedřich Ščerban, jednatel Dukly Jihlava a hlavní manažer česko-finského kempu, jenž letos bude od 22. do 29. července 2017.

Mezinárodní česko-finská sportovní škola přichází. Na řadě je sedmý ročník hokejového kempu a třetí ročník florbalistů a rozhodčích

Stalo se již dobrou a zavedenou tradicí, že na konci července se pořádá Mezinárodní česko-finská hokejová škola. Tento osvědčený a mnoha lidmi velice chválený projekt napíše již sedmé pokračování. Před třemi lety přibyli k hokejistům také florbalisté, kteří letos vejdou do třetího ročníku kempu. Stejné je to i s kempem talentovaných rozhodčích. Všechny tři projekty kompletně spadají pod Mezinárodní sportovní školu, kterou představil na tiskové konferenci v sídle Kraje Vysočina hlavní manažer projektu Bedřich Ščerban. Právě Mezinárodní sportovní (hokejová) škola bude náplní Dobrého dopoledne Českého rozhlasu Vysočina ve čtvrtek 29.6.2017 od 11 do 12 hodin. Živé vysílání můžete poslouchat zde.