Čtvrtfinálový dvojzápas přichází. Dukla bude chtít zaklepat na semifinálovou bránu

12.03.2024 / Tomáš Lysý

Ještě než se vhodí úvodní buly třetího čtvrtfinálového zápasu mezi Duklou a Porubou, jedna věc bude naprosto jasná. Červenožlutí už nyní mají jistotu, že sezona 2023/2024 dopadne lépe než ta předešlá, kdy ve čtvrtfinále proti Vsetínu neuhráli ani zápas. To ale svěřencům Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila nestačí ani v nejmenším a jdou s velkým odhodláním do dvou bitev na Zimním stadionu v Pelhřimově proti týmu HC RT TORAX Poruba 2011. Třetí zápas série je na programu ve středu 13. března 2024 od 17:30 hodin (vstupenky zde). Čtvrté utkání přijde na řadu o den později ve stejný čas a lístky můžete zakoupit tímto odkazem. Partnerem třetího zápasu, na kterém bude vystaven pohár pro vítěze mistrovství světa v ledním hokeji 2005 a trofej pro vítěze Zlaté hokejky, je společnost Agados.

Jen si řekněte. Kdo by si před týdnem a půl, když se Dukla vracela z prvního zápasu osmifinále s porážkou 2:3 v prodloužení od Slavie, pomyslel, že se čtvrtfinálová série proti Porubě přesune na pelhřimovský stadion za stavu 1:1 na zápasy. Je tomu tak! Jihlava se totiž v prvním utkání nezalekla vedení vítěze základní části, během druhé třetiny otočila na 2:1 a ve 47. minutě vstřelil vítěznou branku Fabien Kočí. Favorit sice ihned snížil, ale vyrovnat nedokázal - 2:3. Do druhého zápasu vstoupila Jihlava ještě lépe. Vedla, ovšem Poruba se záhy dostala do vedení 2:1 a ve třetí třetině i 3:2. Červenožlutí ještě stihli jednou srovnat, ovšem domácí v 56. a 57. minutě využili pětiminutovou přesilovku a v samotném závěru završili skóre na 6:3. Všechno je nadále naprosto otevřené!

Soupiska Poruby
Realizační tým Poruby

Porubští hokejisté jsou nadále velkým favoritem play off, ačkoliv již nejsou tak suverénním týmem jako v první polovině základní části. Během úvodních 24 zápasů totiž Poruba prohrála pouze dvakrát, z toho jen jednou bez bodu. Poté následovaly čtyři zápasy pouze s jednou výhrou, ale dvěma porážkami za bod. Malé chmury Poruba zažehnala dalšími sedmi výhrami v řadě. Během následných osmi zápasů zapsali Ostravané čtyři porážky. Ovšem v závěrečných devíti zápasech základní části zvládli opět sedm vítězství. Navíc je třeba brát v potaz, že až do února hrála Poruba v kravařském exilu a teprve 14. 2. se přestěhovala zpět domů do zrekonstruované RT TORAX Arény.

Jednou z mála nevýhod Poruby jsou zkušenosti z vypjatých bojů play off. V ročníku 2020 odehráli Ostravané jen dva zápasy předkola (shodou okolností s Duklou), než sérii za stavu 1:1 na zápasy stopla pandemie covidu-19. O rok později prošla Poruba z předkola až do semifinále, když v osmifinále porazila Prostějov 3:0 na zápasy a čtvrtfinále s Přerovem zvládla výhrou 4:0. V semifinále sice tvrdě narazila na Kladno a podlehla mu v sérii 0:4, ale i tak se jednalo o nejlepší novodobou sezonu porubského hokeje. Jenže v sezoně 2021/2022 Porubští do play off ani nepostoupili a loni jim ve čtvrtfinále vystavil stopku Zlín (1:3 na zápasy). Trenér Jiří Režnar který před 21 lety působil také v Dukle, bude chtít se svými svěřenci, kteří nabrali zkušenosti z jiných týmů, dojít daleko. V cestě mu stojí poměrně mladý kádr Jihlavy, která má jako klub z těžkých bojů zkušeností na rozdávání.

Statistiky play off

(Dukla odehrála zatím 5 zápasů, Poruba dva)

Nejproduktivnější hráči:
Tomáš Harkabus, 9 bodů (7+2) a Tomáš Čachotský, 9 bodů, (0+9) – Frenks Razgals, 4 body (3+1)
Nejlepší střelci:
Tomáš Harkabus, 7 gólů – Frenks Razgals, 3 góly
Nejvíce asistencí:
Tomáš Čachotský, 9 asistencí – Jiří Klimíček, Vojtěch Střondala, Michal Vachovec, 2 asistence