Dukla přivítá na svém ledě suveréna první ligy. Přijíždí Ústečtí Lvi

14.02.2012 / Zdeněk Drla

Předposlední domácí zápas základní části je tady! Do Jihlavy přijíždí opravdu silný soupeř - suverénní lídr prvoligového pelotonu - HC Slovan Ústečtí Lvi. Severočeši se hned zkraje sezony usadili na nejvyšších příčkách tabulky a s dosavadním ziskem 117 bodů jsou již s předstihem, bez ohledu na další výsledky, vítězi dlouhodobé části. A jsou jediným týmem v první lize, se kterým Dukla v letošní sezoně nebodovala. Podaří se to napočtvrté změnit?
Zápas 49. kola mezi Duklou Jihlava a Ústeckými Lvy začíná na Horáckém zimním stadionu ve středu 15. února v 17:30 hodin.

Dukla se s Ústeckými Lvy utkala v sezoně 2011/2012 zatím tříkrát. Dvakrát venku a jednou doma. Pokaždé ale hráči odjížděli z ledu se sklopenými hlavami. Jihlavský tým se ale nyní veze na vítězné vlně. Z posledních šesti zápasů bral v pěti případech plný počet bodů. Prosincová a povánoční krize je, zdá se, nenávratně pryč. "I Ústí si prošlo drobnější krizí, i když pořád sbírali body. Druhý Chomutov na něj měl jeden čas velkou ztrátu, dokázal se ale před vzájemným zápasem dotáhnout na rozdíl dvou bodů. Teď zase má Ústí náskok dvanácti bodů. To znamená, že se znovu vrátilo do té své pohody," přemítá útočník Radek Hubáček. "Ten tým s malými obměnami je pořád pospolu. Dvě tři sezony hrají ti hráči pohromadě. Mají výborný přechod do útoku, venku dobře brání, je to dobrý soupeř," hodnotí severočeský soubor trenéra Petra Rosola Radek Hubáček a připomíná letošní vzájemné zápasy: "My jsme s nimi neodehráli dobře dvě utkání u nich (1:6 a 3:7). Doma teď chceme zabrat. Kdybychom na ně eventuelně narazili v play-off, tak chceme už teď zanechat dojem, že na ně můžeme hrát, že z nás jde takový malý strach," říká Radek Hubáček.

První liga pomalu finišuje, zbývají čtyři kola a už se možná rýsují dvojice pro play-off. "Tak daleko ale nekoukáme. Teď nás čeká Ústí, díváme se pouze na tento zápas, dál ne. Jde o to teď sehrát kvalitní utkání s Ústím. Věřím, že přijde hodně lidí, takže půjde o to, nezklamat naše fanoušky," tvrdí rozhodně obránce Tomáš Ficenc. "Přijede kvalitní soupeř, který chce hrát hokej, mohlo by to být pěkné utkání," doplňuje kapitán Dukly.

Utkání mezi Duklou Jihlava a Ústeckými Lvi bývají skvělou hokejovou podívanou. Foto: Zbyněk Zápotočný

Vzájemné zápasy obou soupeřů v sezoně 2011/2012

10. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 1:6
Branky a nahrávky: 4. Hampl (Nahodil), 10. Sedlák (Daniel Boháč, Alinč), 34. Hampl (Rod), 35. Poživil (Alinč, Hořava), 36. Handlovský (Roubík, Klobouček), 50. Roubík (Vobořil, Klobouček) - 53. Ficenc. Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0, Diváci: 2 530. Střely na branku: 52:20. Průběh utkání: 6:0, 6:1. Třetiny: 2:0, 3:0, 1:1

23. kolo: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 0:2
Branky a nahrávky: 1. Roubík (Ludvík, Klobouček), 11. Boháč (Třetina, Pazourek). Rozhodčí: Zubzanda - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2347. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:2. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0

36. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 7:3
Branky a nahrávky: 3. Čurilla (M. Čermák), 13. Ludvík (Roubík, K. Černý), 16. Handlovský (R. Kovář), 22. Třetina (Gureň, Daniel Boháč), 28. Roubík, 30. Sklenička (Třetina), 31. Ludvík (Roubík, Šagát) - 12. A. Zeman (Kaláb), 38. Bezděk (Maliník), 47. Čachotský (A. Zeman). Rozhodčí: Zubzanda - Beneš, Štofa. Delegát: Stulák. Vyloučení: 9:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 065. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:3. Třetiny: 3:1, 4:1, 0:1

Tvrdá hra v podání kapitána Ústeckých Lvů Jana Kloboučka. Foto: Zbyněk Zápotočný

Program 49. kola: středa 15. února 2012

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou (17:30)
HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi (17:30)
IHC KOMTERM Písek - Salith Šumperk (18:00)
HC Stadion Litoměřice - HC Rebel Havlíčkův Brod (18:00)
SK Kadaň - Piráti Chomutov (18:00)
HC Berounští Medvědi - HC Most (18:00)
HC Olomouc - HC VCES Hradec Králové (18:00)