Pohled z pod masky Kladno - Jihlava 6:3

26.09.2002 / Eva

Ve středečním utkání na Kladně se do branky Dukly postavili oba jihlavští gólmani. Nikoliv najednou, ale na každého z nich se v průběhu střetnutí nakonec dostalo. Lukáš Sáblík vydržel na ledové ploše přesně osm minut a dvacet osm vteřin. Během nich dvakrát inkasoval a trenéři se rozhodli pro změnu. Mezi tři tyče se tak letos poprvé postavil Jaroslav Suchan. Pohledy na zápas z pod masky proto tentokrát budou dva.
Lukáš Sáblík: „Nezačali jsme špatně, ale branku dali domácí. Vlastně hned při první jejich šanci mě tam jeden z nich vykoupal a pak se trefili i podruhé. Zas to byl takový smolný a zbytečný gól. Od něčí brusle se puk došoural do sítě. Zbytek už jsem sledoval ze střídačky. Kluci to dokázali otočit, ale následný vyrovnávací gól přišlo moc brzy. Na tom, že mě trenéři odvolali nevidím nic špatného. Mluvili jsme spolu o tom už na tréninku. Prostě na mě dlouho nic nejde a pak hned první šance skončí v síti. Buď je to z brejku, nebo mě tam někdo vyšachuje a pro mě to není nic příjemného. Vlastně si ani nesáhnu na puk a už ho vyndávám ze sítě. Tak se rozhodli pro změnu.“

Jaroslav Suchan: „Šel jsem do branky docela brzy, už v 9. minutě. Prohrávali jsme 0:2, pak jsme to sice otočili, ale hned vzápětí jsme vlastně znovu inkasovali. To rozhodlo. Nervózní jsem byl jen trošku, přeci jen to byl můj první letošní mistrák, pak jsem si ale sáhl na puk a uklidnil se. Do branky mě poslali trenéři.“