V neoficiálním turnaji o mistra sedmých tříd brala Dukla stříbro

18.04.2016 / Jaroslav Wollmann

Finálové turnaje mistrovství republiky se v žákovských kategoriích hrají až od 8. třídy. Všechna ostatní žákovská mužstva hrají pouze regionální úrovně lig mladších či starších žáků. V kategorii sedmých tříd se ale už několik let pořádá celorepublikový podnik s názvem Hockey Tour, který dlouhodobým a pak i turnajovým měřením sil určuje neoficiálního mistra Česka sedmých tříd. V letošním ročníku začínala Hockey Tour s 16 celky a do finálového turnaje se probojovala osmička nejlepších. Velké vyvrcholení hostila Ostrava a k vidění byly opravdu krásné hokejové bitvy.

Jihlavští zakončili finálovou skupinu na druhé místě s počtem 10 bodů, prvenství patřilo hradeckému Mountfieldu s počtem 11 bodů, na třetím místě skončili Karlovy Vary se 6 body a tabulku uzavírali Letci Letňany se 3 body. V semifinálovém střetnutí si Jihlava vyšlápla na domácí Vítkovice, které přehrála v poměru 4:3. Finálový duel měl střídavý průběh, kde v první polovině hry byli lepší jihlavští, v druhé polovině tahali za delší konec borci z Plzně. Utkání skončilo výsledkem 1:1 a musely rozhodovat až samostatné nájezdy, v nich se štěstí usmálo na soupeře, a tak svěřenci trenéra Tomáše Dzurika se stali neoficiálními stříbrnými medailisty ČR 7. tříd.

Hockey Tour 2016 – výsledky Jihlavy

Turnaj Jihlava 2 x 20 minut

HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice 0:2 (0:0, 0:2)
HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 2:1)

Turnaj Plzeň 3 x 15 minut

HC Dukla Jihlava – HC Orlíci Uničov 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)
HC Dukla Jihlava – HC Slavia Praha 6:3 (4:1, 0:0, 2:2)
HC Dukla Jihlava – HC Plzeň 1929 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
HC Dukla Jihlava – HC Mountfield HK 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava – SC Kolín 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Turnaj Pardubice 2 x 20 minut

SC Kolín – HC Dukla Jihlava 5:2 (2:0, 3:2)
HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava 1:8 (1:5, 0:3)

Turnaj Kolín 2 x 20 minut

HC Sparta Praha – HC Dukla Jihlava 2:5 (1:1, 1:4)
SC Kolín – HC Dukla Jihlava 0:4 (0:2, 0:2)

ZÁVĚREČNÝ FINÁLOVÝ TURNAJ OSTRAVA-VÍTKOVICE

HC Letci Letňany – Dukla Jihlava 1:2 (0:1, 1:1)
HC Mountfield HK – Dukla Jihlava 1:0 (0:0, 1:0)
HC Karlovy Vary – Dukla Jihlava 1:6 (1:3, 0:3)
Semifinále
HC VÍTKOVICE STEEL – HC Dukla Jihlava 3:4 (1:1, 2:3)
Finále
HC Plzeň 1929 – HC Dukla Jihlava 2:1 s.n. (0:1, 1:0 - nájezdy 2:1)