Zaskočí Dukla znovu Slavii?

29.11.2004 / RTD

Do druhé poloviny základní části vstoupí jihlavští hokejisté v úterý večer domácím utkání s pražskou Slavii. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky prožili podařený víkend, když ve dvou zápasech získali šest bodů při skóre 11:1. Dukle navíc mají co vracet, první zápas na Horáckém zimním stadionu totiž prohráli vysoko 2:6. Jihlava však určitě nebude chtít prodat svou kůži lacino a favorita se pokusí potrápit a třeba i znovu zaskočit. Podaří se to?

Předchozí vzájemná střetnutí:
S pražskou Slavii odehrála Dukla v letošní sezóně dvě vyrovnané utkání, které přinesla dva rozdílné výsledky. Na Horáckém zimním stadionu zvítězili domácí 6:2, když soupeře zaskočili především svou produktivitou. Na vstřelení šesti branek potřebovali jihlavští hokejisté pouhých 18 střel. V Sazka Aréně držela Dukla dvě třetiny bezbrankovou remízu, ve třetí třetině však třikrát inkasovala a nakonec prohrála 0:3.

14.kolo – 17.10.2004, 17:00
HC Slavia Praha - HC Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 46. Žabka (Vlasák, Graňák), 50. Kopecký, 60. Vlasák (Kadlec). Rozhodčí: Husička - Machálek, Čech. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0 Diváci: 4871.

Slavia: Franěk - Novák, Kolařík, Kadlec, Graňák, Žabka, Klouček, Pojkar - Hruška, Vašíček, Antoš - Vlasák, Stümpel, Tomica - Duda, Martinec, Sup - Kopecký, Sobotka, Dlouhý - Vondrka.
Dukla: Hronek - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Zajac, Kuchyňa - Vostřák, Bakus, Rytnauer - Čachotský, Padělek, Altrichter - Mareš, Vala, Šmarda - Jantovský, Polák.

Více informací naleznete zde.

Aktuální forma HC Slavia Praha:
HC Slavia Praha - HC Hamé Zlín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
15. Leška (M. Erat), 22. Balaštík (Blaťák, M. Hamrlík), 54. M. Erat (Balaštík).
HC Slavia Praha - HC Vítkovice 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)
2. Vašíček (Kadlec), 13. Beránek (Vašíček, Antoš), 15. Stümpel (Sup, Pálffy), 19. Sup (P. Martinec, Kadlec), 23. Kadlec (J. Novák, Stümpel), 34. Sup (J. Novák), 59. P. Martinec (Duda, Antoš).
HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
26. Kraft (Krátoška) - 19. Sup (Stümpel), 45. Vlasák (Vašíček), 53. Pálffy (Kolařík, J.Novák), 56. Vašíček (J. Beránek, Vlasák).

Sestava Slavie v posledním zápase:
Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Žižka, Žabka, D. Pojkar, Graňák, Klouček - Pálffy, Stümpel, Sup - Vlasák, J. Beránek, Vašíček - Duda, P. Martinec, Antoš - Tomica, M. Kopecký, R. Dlouhý.

HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha

Vynikající víkend mají v nohách hokejisté Slavie. V pátek rozstříleli na vlastním ledě Vítkovice 7:0, o dva dny porazili Karlovy Vary 4:1. Ze skóre 11:1 jde opravněně strach. Přesto Dukla věří, že favorita potrápí. Jihlavská forma v posledních domácích zápasech není špatná. Bude to však na soubor trenéra Vladimíra Růžičky stačit?

Nejtrestanější hráč:
Dukla: Jiří Dobrovolný 26 zápasů 30 tr. minut, Martin Zajac 25 zápasů 30 tr. minut, Jaroslav Mareš 24 zápasů 30 tr. minut
Slavia: Radek Duda 23 zápasů 44 tr. minut
Pohled do brankoviště:
Dukla: Lukáš Hronek 15 zápasů 3,14 91,81% a Jaroslav Suchan 16 zápasů 4,02 88,89% Slavia: Petr Franěk 25 zápasů 1,84 93,40%, Lukáš Musil 1 zápas 5,08 72,22%

Program ostatních zápasů 27. kola:
Vsetín - Znojmo 17:00 (výsledek předchozího utkání 3:6), Vítkovice - Kladno 17:00 (1:1), Karlovy Vary - Třinec 17:30 (4:4), Plzeň - Litvínov 17:30 (1:1), Pardubice - Zlín 18:00 (2:3), Liberec - Sparta 18:30 (2:4).