2:5
(0:1, 1:3, 1:1)

Dukle vstup do Maxa ligy nevyšel, Litoměřicím podlehla 2:5

18.09.2024 / Daniel Lhotský

Dukla kvůli odloženému zápasu prvního kola zahajovala sezonu na domácím ledě proti Litoměřicím. Po první třetině Dukla ztrácela jednu branku, Radek Pořízek ale dokázal hned v úvodu druhé třetiny vyrovnat stav utkání. Poté ovšem přišla pro Duklu velmi špatná část hry, kdy inkasovala celkem třikrát, z toho hned dvakrát během vlastního oslabení. V závěru třetí třetiny se ovšem Jihlava po gólu Stanislava Vrhela znovu vrátila do hry. Dukla krátce po nevyužité přesilovce ale inkasovala do prázdné a z utkání si nakonec odnesla porážku 2:5.
18.09.2024 17:30, Maxa liga - 2. kolo

Beran (41. Zhukov) – Strejček, Bilčík (A), Jansons, Ozols, Mareš, Dundáček, Vovsík – Cachnín, Kulda, Čachotský (C) – Štefančík, Vrhel, Půček – Havránek, Menšík, Harkabus (A) – Pořízek, Toman, Jungwirth
2

HC Stadion Litoměřice

Michajlov – Tomov, Žovinec, Pavlák, Klikorka, Tomek, Jebavý, Černohorský – Bernovský, Kuťák, Kordule – Costa, Eberle, Vildumetz – Chlubna, Pajer, Ton – Sihvonen, Žmola, Plos
5
Branky a nahrávky: 21. Pořízek (Menšík), 51. Vrhel (Čachotský, Cachnín) – 15. Kuťák (Kordule), 30. Vildumetz (Tomek, Eberle), 35. Sihvonen (Tomek), 38. Sihvonen (Vildumetz, Chlubna), 57. Costa. Rozhodčí: Skopal, Šico - Smetková, Kráľ. Vyloučení: 6:7, navíc Dundáček (JIH) 5 + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 578. Střely na branku: 24:29. Zblokované střely: 8:13. Vhazování: 40:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

První třetina začala ve vysokém tempu, nabídla ovšem poměrně vyrovnanou hru, kdy si obě strany dokázaly vytvořit souvislejší tlak. Dukla se dostala hned do dvou přesilových her, ani jednu ovšem nedokázala využít. Litoměřice se více dostaly ke slovu ve druhé polovině úvodní periody, kdy také dokázaly otevřít skóre zápasu. V 15. minutě brankář Beran pouze vyrazil střelu před sebe, toho využil rozjetý Filip Kuťák, který prudkou ranou poslal puk těsně k pravé tyči.

Už na úvodu druhé třetiny bylo na zimním stadionu v Pelhřimově veselo. Po pouhých 35 vteřinách hry Menšík dokázal v oslabení podržet puk u mantinelu, poslal ho do mezikruží na volného Radka Pořízka, který bekhendem našel místo mezi betony Michajlova. Od té doby se ovšem trefovali v prostřední části. Ve 30. minutě dostaly Litoměřice další přesilovou hru, kterou bleskově využily. Tomek našel na kruhu volného Tomáše Vildumtze a ten propálil domácího gólmana po ledě.

Ve 35. minutě se hosté znovu radovali. Nevydařené vyhození domácích zachytil u mantinelu Riku Sivhonen, svezl si puk přímo před branku a po lehké kličce našel volné místo v horním rohu branky. O dvě minuty později se hosté radovali už počtvrté. Znovu se do statistik zapsal Riku Sihvonen, který v přesilové hře pálil po ledě k tyči na betony Berana. Gól se ještě zkoumal u videa a zřejmě velmi těsně přešel přes brankovou čáru.

Ještě na závěru druhé třetiny byla Dukla potrestána pětiminutovým trestem, karta se ovšem brzo obrátila a Jihlava šla do přesilovky 4 na 3. Ani jedna z těchto přesilových her ovšem nebyla využita. V 51. minutě se nálada na zimním stadionu v Pelhřimově opět zvedla, Cachnín našel u branky volného Stanislava Vrhela, který dorazil puk do zcela odkryté části branky.

Přesně pět minut před koncem se Dukla dostala do těžké pozice, kdy čelila ve vlastní přesilové hře trestnému střílení. Toho se ujal hostující Kuťák, který ale nepřekonal Zhukova po ledě u tyčky. Dukla poté sáhla k odvolání brankáře, to ovšem úspěch nepřineslo. Kyle Costa využil zaváhání Dukly při rozehrávce a poslal puk do prázdné. Dukla tak podlehla Litoměřicím v úvodním zápase sezony 2:5

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „My jsme si byli vědomi toho, že soupeř ztratil doma body se Sokolovem. Když jsme se na zápas dívali, tak to bylo podle nás hodně šťastné vítězství pro Sokolov, určitě nebyl lepším týmem. Víme i z loňské sezony, jaké jsme měli problémy se hrou Litoměřic. Snažili jsme se na to připravit, ale zápas v sezoně už je něco jiného, než příprava. My jsme dnes byli opravdu trochu přibrzdění, o krok později. Musím pochválit soupeře, hrál výborně a hodně aktivně, což nám dělalo velké problémy. My jsme si mysleli, že máme čas si s pukem pohrát, ale nebyl čas na nic. I tak si myslím, že bychom takové zápasy měli zvládnout, ale na druhou stranu jsme si bohužel nepomohli v přesilovce a nebyli jsme produktivní z šancí, které jsme tam měli. Dnes jsme si vyhrát nezasloužili a já gratuluji soupeři k výhře.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Pro mě je i po dnešním zápasu Jihlava jedním z favoritů ligy, má letos skvěle postavený tým. My jsme chtěli využít naší rozehranosti, přeci jen jsme věděli, že dlouho nehráli, měli odložené první kolo. Vždy ten první zápas je takový specifický, toho jsme chtěli využít, že jsme rozehranější, a to se nám povedlo. Do zápasu jsme dobře vstoupili. Sice jsme si to zkomplikovali gólem ve druhé třetině při vlastní přesilovce, ale naštěstí jsme byli dostatečně produktivní. Znovu, za stavu 4:1, kdybychom měli zkušenější mužstvo, tak to dohrajeme jinak, takhle jsme se klepali až do konce. Zaplaťpánbůh i s podporou výborného Michala Michajlova jsme to zvládli za tři body a jsme za to moc vděční.“