HC Dukla Jihlava – Archiv – Archiv článků
International Sports School

Martin Nečas nebo Jakub Škarek. Kteří úspěšní hokejisté prošli IIHS?

Další ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy se nezadržitelně blíží. Každoročně projdou IIHS hráči, nebo hráčky, kteří dosáhnou v hokejové kariéře vysokých met v ještě mladém věku. Pojďme si připomenout hráče, kteří v uplynulých ročnících prošli školou a nyní se prosazují na republikové, či mezinárodní úrovni. Jeden příklad za všechny: Martin Nečas. Odchovanec z nedalekého Žďáru nad Sázavou se zúčastnil úplně prvního ročníku celé akce a tehdy samozřejmě ještě netušil, že o sedm let později bude tahounem Komety a draftovaný v NHL Carolinou. Mezi další hráče, kteří se IIHS zúčastnili, se řadí i gólman Jakub Škarek, kterého si v letošním draftu na 72. místě vybrali NY Islanders. Nesmíme opomenout ani finskou stranu. Topias Haapanen dvě sezony za sebou patřil k stálicím finské juniorky a hájí barvy Ilves, klubu nejvyšší finské soutěže. Sara Säkkinen je jedna ze tří žen, které IIHS prošly a vypracovaly se na tahounky svých reprezentací.

We would love to thank all our supporters of International Czech-Finnish Sports School. This project wouldn’t be possible without their help

International Czech-Finnish Sports School is already starting on 20th July. This financially difficult project couldn’t exist without the support of our partners. The main partner is Vysocina region, and many other companies have long-term partnerships with this camp. We are happy to add a new partner to our project this year as well. Hereby, we would love to thank all our sponsors and supporters because this prestigious project wouldn’t be possible without their help.

GéTéčko od Kie je znovu oficiálním vozem česko-finské hokejové školy

K Mezinárodní česko-finské hokejové škole patří i vůz, který před kempem a v jeho průběhu slouží celému realizačnímu týmu. S loňským vozem, kterým byla Kia pro_cee’d GT od společnosti Autocentrum BUPI s.r.o. panovala velká spokojenost. Nebyl tedy důvod, proč tento automobil znovu nevyužít. „Kia GT bude brázdit silnice nejen Vysočiny, propagovat školu a sloužit realizačnímu štábu celé akce. Je to nadupaný sportovní vůz, který se k celému kempu hodí. Vybíráme nejlepší hráče z Kraje Vysočina a k tomu patří i adekvátní automobil,“ podotýká s úsměvem jednatel Dukly a hlavní manažer akce Bedřich Ščerban.

V Jihlavě během hokejové školy budou přednášet Marian Jelínek a Václav Petráš

Stalo se již tradicí, že během českých ročníků Mezinárodní česko-finské hokejové školy (IIHS) probíhají přednášky odborníků. Stejně tak je tomu i během IIHS 2018. Ve čtvrtek 26.7.2018 budou v Jihlavě přednášet Marián Jelínek na téma “Vítěz ve sportu? Především člověk“ a Václav Petráš, jehož přednáška se jmenuje “Komunikace v trojúhelníku rodič – trenér/klub – hráč (pro žákovské kategorie“). Účastníci a realizační tým IIHS mají přednášky zdarma, pro ostatní jsou placené.

Czech-Finnish school continues. Ice-hockey will be in Jihlava and floorball in Finland. Belarusians will also come

For the fourth time under one head, but for the first-time ice-hockey and floorball will be separated. International Ice Hockey School has a new Finland team in our cooperation. Finnish players will come from a team called KooVee (Tampereen Kilpa-Veljet) which provides more quality players than the previous team from Pirkkala. Due to this change, Finnish part of the cooperation will come to the Czech Republic, so they can see how IIHS works. On the other side, floorball continues with the regular rotation of the organizers. The organizer of IFS will be Pirkkala again. Bedrich Scerban, the general manager of IIHS, was speaking about these things and changes during a press conference which took place in the residency of Vysocina region government. Another significant news is that Belarusians coaches will visit IIHS to improve their coaching knowledge and skills.

Děkujeme partnerům Mezinárodní česko-finské sportovní školy. Bez jejich podpory by akce nebyla

Již 20. července odstartuje již osmý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy, který je s florbalovou školou a kempem rozhodčích již čtvrtý společný. Dohromady vše zastřešuje projekt s oficiálním názvem Mezinárodní česko-finská sportovní škola – International Sports School. Takto náročný projekt by bez podpory partnerů nemohl fungovat a uskutečnit se. Stejně jako v předešlých letech, také tentokrát zaštítil celou akci Kraj Vysočina, jenž je hlavním partnerem. Kemp má nadále stálé a dlouhodobé partnery, ke kterým tento rok oět přibyl jeden nový. Děkujeme všem, bez Vaší podpory by tato prestižní akce nebyla.

Players were selected for International Ice Hockey School (IIHS) 2018, and team squads are completed

This year, seven teams from Vysocina region have their representatives at IIHS. Dukla Jihlava have more players attending IIHS than any other team from Vysocina region. Last year, it was Trebic which had the most players at IIHS. Bedrich Scerban, general manager of IIHS, points out that „quality is the highest priority of this school. The selection of players is made of seven teams, and rivalry in between teams is irrelevant in this selection. This year, IIHS is for players born in 2005. If one team has better players than other teams in particular category, it is logical to select more players from the particular team with better players.” The quality of the players is important, so there has been a change in a team which selects Finnish players. This year, players from team KooVee are travelling to the Czech Republic - more here.

International Ice Hockey school will be again in Jihlava because there is a change in Finland team

International Ice Hockey School (IIHS) is a project that connects the Czech Republic and Finland. Since the first year, the host place has always been in Jihlava for odd years, and Tampere in Finland has been hosting even years of IIHS. This year, everything will be different. Jihlava will host the eighth year of IIHS because of many reasons. As Bedrich Scerban explains, “there are two main reasons for Jihlava hosting IIHS again. First, we are expecting a closure of Jihlava’s hockey stadium next summer because of a necessary maintenance. Another reason is that we changed a cooperative organization on Finland side. This year, players from team KooVee Tampere will come to Jihlava. Even though we have a great relationship with the previous organization, players didn’t have the quality IIHS requires.” Floorball players, who joined the project in 2015, will travel to Finland as the original plan says.

Česko-finská škola pokračuje. Hokej bude v Jihlavě, florbal ve Finsku. Přijedou i Bělorusové

Počtvrté spolu pod jednou hlavičkou, poprvé každý do jiného státu. Mezinárodní česko-finská sportovní škola, která již osm let zahrnuje hokej a od roku 2015 také florbal, tentokrát dozná změn. Česko-finský hokejový kemp se potřeboval posunout výše, proto finští hokejisté budou nově z týmu KOOVEE (Tampereen Kilpa-Veljet), kvalitativně vyššího než stávající Tučňáci z Pirkkaly. Finové tak jedou znovu do Jihlavy, aby pochytili, jak celá organizace funguje. Florbal pokračuje v pravidelném střídání pořadatelství, hostitelem Mezinárodní česko-finské florbalové školy bude Pirkkala. Nejen o těchto změnách mluvil Bedřich Ščerban na Tiskové konferenci v sídle Kraje Vysočina jednatel Dukly a hlavní manažer akce. Další významnou novinkou je, že na stáž přijedou běloruští trenéři.

Mezinárodní česko-finské hokejové školy se zúčastní hráči ze sedmi klubů Kraje Vysočina

Nominace International Ice Hockey School 2018 (Mezinárodní hokejové školy 2018) je kompletní. Tentokrát se může svými reprezentanty pochlubit hned sedm klubů z Kraje Vysočina. V minulém ročníku měla největší zastoupení Třebíč, tentokrát dodá nejvíce zástupců Dukla Jihlava. „Prioritou je kvalita celé akce. Nominace je složená ze sedmi klubů a nějaká rivalita mezi kluby nás vůbec nezajímá. Letos je škola pro hráče roku narození 2005. Jestliže má jeden klub tento ročník silnější než jiný, pak má tento klub logicky větší zastoupení než jiné týmy,“ upozorňuje hlavní manažer akce Bedřich Ščerban. Jeho slova potvrzuje i změna na finské straně, která dodá hráče z klubu KOOVEE Tampere, jelikož hráči předešlého klubu již kvalitativně tolik nestačili – více zde.

Mezinárodní česko-finská hokejová škola bude opět v Jihlavě. Na finské straně proběhla změna

Společný projekt dvou národností – Mezinárodní česko-finská hokejová škola – dozná pro rok 2018 změny. Během předchozích sedmi ročníků platilo vždy pravidelné střídání pořadatelství, tzn. že jeden ročník hostila Jihlava (liché roky), další ročník naopak finské Tampere a přilehlá Pirkkala (sudé ročníky). Tentokrát bude „hokejovka“ dvakrát po sobě v krajském městě Vysočiny. „Má to několik důvodů. Hlavním je ten, že nás čeká v roce 2019 rekonstrukce střechy a v období kempu bude HZS zavřený. Na finské straně se navíc změnil partner. Škola je tak dobrá, že nám náš původní partner již kvalitativně nestačil, byť s ním máme přátelské vztahy a vážíme si ho, že s námi do projektu šel. Z finské strany budou vybíráni hráči opět z regionu Tampere, ale z klubu KooVee Tampere,“ komentuje změnu šéf projektu Bedřich Ščerban. Florbalisté, kteří se k projektu připojili v roce 2015, jedou dle původního plánu a odcestují do Finska.