HC Dukla Jihlava – Archiv – Archiv článků
International Sports School

Mezinárodní česko-finské hokejové školy se zúčastní hráči ze šesti klubů Kraje Vysočina

Nominace International Ice Hockey School 2018 (Mezinárodní hokejové školy 2018) je kompletní. Tentokrát se může svými reprezentanty pochlubit hned šest klubů z Kraje Vysočina. V minulém ročníku měla největší zastoupení Třebíč, tentokrát dodá nejvíce zástupců Dukla Jihlava. „Prioritou je kvalita celé akce. Nominace je složená ze sedmi klubů a nějaká rivalita mezi kluby nás vůbec nezajímá. Letos je škola pro hráče roku narození 2005. Jestliže má jeden klub tento ročník silnější než jiný, pak má tento klub logicky větší zastoupení než jiné týmy,“ upozorňuje hlavní manažer akce Bedřich Ščerban. Jeho slova potvrzuje i změna na finské straně, která dodá hráče z klubu Nokia, jelikož hráči předešlého klubu již kvalitativně tolik nestačili – více zde.

Mezinárodní česko-finská hokejová škola bude opět v Jihlavě. Na finské straně proběhla změna

Společný projekt dvou národností – Mezinárodní česko-finská hokejová škola – dozná pro rok 2018 změny. Během předchozích sedmi ročníků platilo vždy pravidelné střídání pořadatelství, tzn. že jeden ročník hostila Jihlava (liché roky), další ročník naopak finské Tampere a přilehlá Pirkkala (sudé ročníky). Tentokrát bude „hokejovka“ dvakrát po sobě v krajském městě Vysočiny. „Má to několik důvodů. Hlavním je ten, že nás čeká v roce 2019 rekonstrukce střechy a v období kempu bude HZS zavřený. Na finské straně se navíc změnil partner. Škola je tak dobrá, že nám náš původní partner již kvalitativně nestačil, byť s ním máme přátelské vztahy a vážíme si ho, že s námi do projektu šel. Z finské strany budou vybíráni hráči opět z regionu Tampere, ale z klubu Nokia,“ komentuje změnu šéf projektu Bedřich Ščerban. Florbalisté, kteří se k projektu připojili v roce 2015, jedou dle původního plánu a odcestují do Finska.