4:2
(0:0, 1:2, 3:0)

Jihlava dostala na lopatky Vítkovice, díky famózní třetí třetině vyhrála 4:2

29.09.2017 / Tomáš Kalas

Osmé kolo přiválo do Jihlavy tým z Ostravy, HC Vítkovice Ridera. Od první minuty se hrál vyrovnaný hokej s mírnou převahou Dukly. Ani jedna šance však zůstala nevyužita. V druhé části se opět muselo použít video, aby posvětilo gólovou střelu Hlinky. Hosté se však dokázali vzchopit a díky gólům Olesze z 37. a 40. minuty otočit vývoj utkání na 1:2. Domácí v poslední třetině přitopili pod kotlem a obrátili utkání na svou stranu po gólech Josefa Skořepy v 47. minutě a Semana o 11 minut později. Do prázdné brány pečetil výsledek Hubáček a Dukla tak zvítězila, 4:2
29.09.2017 17:20, Tipsport extraliga - 8. kolo

Škarek – Suchánek, De la Rose, Půža, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, Skořepa, Macík – Rys, Čachotský, Kubalík – Anděl, Hlinka, Žálčík – Seman, Hubáček, Protasenja
4

HC Vítkovice Ridera

Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Dej – Kucsera, Stránský, Szturc – Kurovský, Kolouch, Zdráhal
2
Branky a nahrávky: 25. Hlinka, 48. Skořepa (Suchánek), 58. Seman (Žálčík, De la Rose), 60. Hubáček (Jiránek) – 37. Olesz (Stránský), 40. Olesz (Květoň, Trška). Rozhodčí: Pražák, Souček – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3944. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Radegast Index: 28:0. Vhazování: 43:27.

První dějství nabídlo vyrovnanou hru s menším počtem střel na branku. Navrch měli domácí hráči, kteří mohli jít do vedení v 8. minutě, neboť Žalčík mohl využít nepřesnosti v rozehrávce hostí, jemu samotnému však puk odskočil ve finální fázi. Oba týmy si zkusily jak hru v oslabení, tak přesilovku, ani jednomu to nepřineslo lepší postavení v utkání. Domácí poté přebrali iniciativu a vytvářeli si příležitosti ke skórování. Nejdříve byl v hlavní roli 17. minuty Čachotský, který pláchl po levém křídle, jeho střela zamířila však výše, než by si fanoušci přáli. O rovnou minutu později ho následoval Anděl v podobné situaci, ani on nedokázal skórovat. Poté přišla půlminuta, kde se hostující obrana pořádně zapotila. Hubáček, Macík a Půža ale nedokázali kotouč do brány dostat. První dějství tak nenabídlo žádný gól

Druhá třetina začala tak, jak první skončila. Na začátku 23. minuty se otevřela dálnice pro Žálčíka, hostující muž v masce si situaci pohlídal. O dvě minuty dále byla opět použita v Jihlavě branková technologie. Hlinka si vzal za svojí brankou kotouč a vydal se na zteč. Na modré napřáhl a orazítkoval dle názoru sudích levou tyč. Rozhodčím to ale nedalo a jeli se přesvědčit k videu, které ukázalo, že gól padl. Michal Hlinka se zapsal jako první střelec tohoto utkání. Utkání se dost přiostřilo, z čehož plynuly tresty. Ani jedna přesilovka nebyla gólová pro jeden tým a i hosté se připomněli v ofenzivě. 36. minuta utkání nabídla jednu šanci, když Szturc nahození Kloka tečoval těsně vedle branky, další minuta už nabídla gól. Stránský se obtočil okolo obránce a zpoza brány procpal puk pod Škarkem na Rostislava Olesze, ten už neměl s pukem problém a srovnal stav. Nejvíce hnula žlučí domácím příznivcům situace v 39. minutě. Skořepa tvrdým hitem poslal na zem Kloka. Rozhodčí vyloučil Skořepu za napadení, přičemž o nutnosti vylučovat se dá diskutovat velmi dlouho. Právě z této přesilovky inkasovali domácí podruhé. Květoňův projektil od modré tečoval mimo dosah Škarka opět Rostislav Olesz a hosté šli za značné nevole publika do vedení.

Poslední část byla ze všech asi nejdramatičtější. Jihlava do ní vstoupila velmi dobře. 77 sekund po úvodním buly měl šanci Kubalík, který si Bartošáka sice obhazoval, ale nepovedlo se mu akci dotáhnout do konce. Na druhé straně nastala trma vrma před domácí klecí, Hubáček za cenu obětování svého těla dokázal poslední střelu závaru však zblokovat. V 45. minutě bylo dosaženo gólu na domácí straně, který ale neplatil. Hostující obránce Výtisk totiž posunul branku ještě před tím, než se puk za čáru dostal. Dukla neskutečně tlačila, Jiránek svoji střelu neproměnil v gól a střela z klubka těl se otřela o pravou tyč. Hosté sice přesilovku přežili, jenže další akci ze 48. minuty už ne. Obránce Suchánek se dostal nadvakrát ke střele a z mezikruží najíždějící Josef Skořepa doklepl touš do prázdné branky. Domácí se také oslabili vyloučením Ulrycha a toto hosté dokázali potrestat. Od modré se totiž napřáhl Květoň a zase to bylo o gól. Sudí však radost Ostravanů rychle schladil, neboť signalizoval postavení útočníka v brankovišti. Červenožlutí od tohoto momentu zapli své motory a po zbytek utkání dominovali. Trojice Anděl, Ulrych a Skořepa sice nechala vyniknout hostujícího gólmana, pokračující tlak přinesl ale ovoce. Ve hře 4 na 4 se dokázal prosadit po dobré práci Žálčíka střelou z kruhu Filip Seman. Vítkovice tento gól srazil a když do prázdné branky již na bouřícím stadionu zvyšoval na 4:2 Radek Hubáček, bylo jasné, že body zůstanou v Jihlavě. Dukla přestřílela Rideru ve třetí třetině 21:6, připsala si tři góly a zvítězila díky povedené poslední části hry 4:2.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): Soupeř nás v průběhu utkání moc nepřekvapil. Hráče jsme připravovali na tento styl hry. Celoplošná hra Dukly nám dělala v první třetině problémy, ve druhé části jsme zrychlili hru, začali posouvat kotouče a více času jsme trávili v útočném pásmu. Ve třetí třetině se ukázala mentalita Dukly, která si vytvářela šance. Viděli jsme její výkon se Zlínem nebo s Kometou, kdy i za stavu, který se zdál rozhodnutý, je nepříjemným soupeřem. Za výkon z této části jsme si body nezasloužili. Samozřejmě, byly tam taktické i individuální chyby, což zapříčinilo, že jsme dostali gól těsně před koncem.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Celý týden jsme se na toto utkání připravovali, a když to řeknu naplno, nečekali jsme nic jiného než tři body, což jsme splnili. Do utkání jsme vstoupili fantasticky, ale bohužel jsme se v první třetině neprosadili. Druhé třetiny nám dělají delší dobu problémy, Vítkovice toho využily a vyhrály ji 2:1. Hráči měli před třetí třetinou velké odhodlání a ukázali svou sílu. Poprávu se nám povedlo zápas otočit a nechat tři body doma.